Inwestowanie Porady

3 akcje, których cena może poszybować do góry za kilka lat.

Inwestując na giełdzie, warto wybierać spółki, które oferują innowacyjne rozwiązania, gdyż z reguły stwarza to możliwość gwałtownego wzrostu owych spółek i cen ich akcji. Gdy o rewolucyjnym produkcie jakiejś spółki wie niewielkie grono nabywców, tempo rozwoju firmy jest umiarkowane, ale gdy już dojdzie do rozpowszechnienia się wieści o oferowanym przez nich rozwiązaniu (i korzyściach, jakie może nam dać) z reguły masa osób rzuca się na akcje takiej spółki i następują kolosalne wzrosty. W dzisiejszym artykule przedstawię 3 spółki, które mają szansę na zaoferowanie światu innowacji (lub już ją zaoferowały), więc mogą potencjalnie dać swoim udziałowcom spore zyski.

Niemniej- należy mieć na uwadze, że nie jest to porada finansowa, inwestycja na giełdzie zawsze niesie jakieś ryzyko, a każdy zakup należy dokładnie przemyśleć, bo dokonujemy go na własną odpowiedzialność.

1. Enphase Energy

Cały sektor energii solarnej poszedł ostatnio mocno do góry, a ENPH było rekordzistą, osiągając pewnego pięknego dnia 27% wzrostu ceny akcji! Dodać należy, że nie nastąpił po tym raptowny spadek, a wręcz przeciwnie- przez kilka dni cena nadal rosła.

Enphase Energy produkuje głównie mikrokonwertery, czyli urządzenia, które znacząco zwiększają wydajność paneli słonecznych, umożliwiając niezależną pracę poszczególnych paneli. Bez mikrokomwerterów panele wyciągają tylko tyle mocy, ile produkuje najsłabszy z nich.

ENPH w przeciągu pięciu lat zwiększyło wartość swoich akcji o prawie… 20 000%! Tak, dobrze przeczytaliście- zainwestowanie 100 PLN 5 lat temu dałoby wam 20 000 PLN w dniu pisania tego tekstu. To mówi samo za siebie.

2. Gevo

Ta spółka zajmuje się produkcją ekologicznego bio-paliwa. W dużym skrócie- paliwo z roślin nie uwalnia do atmosfery dodatkowego dwutlenku węgla, bo wcześniej roślina wyłapała go z atmosfery, dzięki czemu takie paliwa są zero-emisyjne. Stoi to w zgodzie z celem zdecydowanej większości państw Europy, by osiągnąć neutralność klimatyczną.

Na razie ceny biopaliw są wyższe niż paliw tradycyjnych, ale to tylko kwestia czasu i udoskonalenia procesów technologicznych, a staną się bardziej opłacalne. To moim zdaniem czyni akcje Gevo długoterminową i potencjalnie bardzo korzystną inwestycją. Samochody elektryczne jej nie grożą, gdyż Gevo produkuje również bio-paliwo lotnicze. Gevo w ciągu roku zyskało na wartości 600%, co stanowi wręcz obłędny skok.

3. Onsemi (dawniej- ON Semiconductors)

Jest to firma zajmująca się produkcją wysoko-zaawansowanych półprzewodników i urządzeń energooszczędnych. Obecnie na rynku panuje bardzo duży popyt na półprzewodniki, bo mamy do czynienia z ich brakami. Półprzewodników używa się w praktycznie każdym zaawansowanym technicznie urządzeniu, np. w komputerach, smartfonach, robotach, samochodach… Onsemi ogłosiło niedawno, że przejęło GT Advanced Technologies, czyli dostawcę węglika krzemu (minerału potrzebnego do produkcji półprzewodników), dzięki czemu firma ta ma spore szanse na szybki rozwój I wyprzedzenie konkurencji. W ciągu minionego roku cena akcji tej spółki wzrosła o 120%.

Pamiętaj, by dokładnie przeanalizować wszystkie „za i przeciw” przed zainwestowaniem w akcje. Sytuacja mogła się zmienić od chwili napisania tego tekstu przeze mnie do momentu, w którym go czytasz!

Similar Posts

Jeden komentarz w “3 akcje, których cena może poszybować do góry za kilka lat.
  1. Nie ma wątpliwości, że firmy, które zajmują się ekologicznymi rozwiązaniami, elektroniką będą zyskiwać na wartości w ciągu najbliższych lat, a co za tym idzie, warto w nie zainwestować.

Comments are closed.